E5 #6 Mandarfen-Özthaler Gl. 16 Km D+1417 D-1059
13 views
E5 Alpenüberquerung Yellow Oberstdorf Duitsland naar Hochmuth Merano Italië 206,5 km D+12.096 D-12.600
Zeer goede conditie vereist.
We gaan hoog vandaag, dus daar zullen we qua weer rekening mee moeten houden, ongeveer 0,6 graden per 100 meter. Wat betekent dat het 7,8 graden kouder is op het hoogste punt van vandaag tov het beginpunt. Gamaschen ivm sneeuw hebben we ook zeker nodig.
Voordat we weggebracht worden naar Mandarfen, gaan we om 7.00 uur even langs de bakker in Sankt Leonhard, anders in geen velden of wegen een bakker of een supermarkt of wat dan ook te bekennen. https://maps.app.goo.gl/zCWSRbvL2LXbZrCS7
Etappe 6 woensdag (104,7-120,5)
15 km Mandarfen - Mautstelle Öztal gletscherstraße
D+1417 D-1059
Flink rustiek omhoog in hoog alpien gebied, zware dag.
Hoogste punt Pitztaler Jöchl 2996
Eindpunt is de tolpoort van de gletscherstrasse, JP kan tot de tolpoort komen en we slapen in het dal, verlaten Alpenrose die ochtend en verkassen naar Gästenhaus Klotz, in Sölden, waar we 2 dagen verblijven.
https://youtu.be/EK1YL6ui95Y?si=XHGI4uVp4I7ciLD9
alternatief bus door de tunnel, maar dan skip je een hele wandeldag en dat doen wij dus niet.
Met broodjes en lekkers gaan we op weg. Het is 2,4 km D+145 D-89 wandelen naar het punt waar de meesten beginnen, het eindpunt van de bus in Mittelberg. Vandaar gaat de gravelweg eerst breed naar boven. We volgen de Pitze en we komen op 4,4 km D+303 D-89 bij de Gletscher Stube aan voor iets warms en eventueel wat lekkers.
200 meter later komen we het dalstation van de materiaalzeilbaan van de Braunschweigerhütte tegen. Die hut is ons eerste echte doel vandaag op 8 km maar ondanks dat er verder geen bankjes zijn volgens de kaart, is het handig om vanaf de zeilbaan 2,5 km D+467 later als we op de jaegersteig uitkomen, een steen uit te zoeken om te pauzeren. We overwinnen veel hoogtemeters in korte tijd en het is moeizaam terrein. We wandelen weer verder over zeer technisch terrein naar boven. Een beetje klauteren her en der. Zwaar maar wel leuk.
8 km D+852 (3,5 km etappe van de stube) pauze bij Braunschweigerhütte, het zwaarste klimwerk zit erop, dus dit was de zwaarste helft.
We gaan voor het laatste stukje klimmen van vandaag, op 9,3 km staan we voor de Pitztäler Jochl, het is eigenlijk niet meer dan een berg stenen. De hele Alpen zijn een berg stenen 😉. We staan op 2996 meter. Vanaf hier gaat ongeveer alles bergafwaarts. We dalen af naar de hoogste parkeerplaats van Europa, het einde van de Öztaler gletscherweg, we passeren deze weg meerdere keren, wij hebben een iets kortere dalende route. Op de trapjes van het Bergsteiger kapelleke van Sölden kunnen we bijkomen van het dalen. (3 km D+242 D-325 sinds de Hut). Het is nu nog 4,7 km bijna alleen maar omlaag.
We lopen onder de kabelbaan door en steken de gletscherweg voor de 3e keer over. We steken de Rettenbach over en lopen er langs totdat we weer op de Gletscherstraat komen en deze een klein eindje volgen, dan mogen we nog een klimmetje maken van 5 meter, we verlaten de E5 om vervolgens af te dalen naar de parking voor het tolstation van de gletscherstraat.
Onze wandeling voor vandaag zit erop.
Comments (0)
Do you have any feedback or information to share about this route? Post your comments here...